Twój glos sie liczy! petycja/edukacja-i-innowacyjnosc-dla-spoleczenstwa-polskiego

 

Polacy to kreatywny naród!

Co jednak robimy, żeby rozwijać tę kreatywność?

Według osób takich jak minister Michał Boni czy profesor Michał Kleiber, bardzo niewiele. W rzeczywistości, jako naród, jesteśmy na szarym końcu jeżeli chodzi o innowacyjność przedsiębiorstw. Tak, na samym końcu. W naszych szkołach nie uczy się kreatywności, nie ma też doradztwa zawodowego dla młodzieży. Brakuje również miejsca dla sztuki i muzyki.

Dlaczego? Nie z powodu pieniędzy: festiwal im. Ludwiga van Beethovena, kolejna nowa sala koncertowa w Warszawie, huczne i bezproduktywne obchody roku chopinowskiego – wszystkie te wydarzenia finansowane są z pieniędzy państwowych. Problem polega na tym, że publiczne pieniądze nie są wydawane, tak jak powinny być – na szkolenia dla nauczycieli i na podnoszenie świadomości społecznej wartości dobrego nauczania sztuki. Dla wszystkich dzieci, we wszystkich szkołach.

To właśnie podczas aktywnego muzykowania, kreatywność rozwija się najpełniej. Muzyka jest kluczowa dla rozwoju dziecka, a także dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W tym zakresie nie ma lidera wśród żadnej z państwowych instytucji muzycznych. Dlaczego?
Wymagajmy odpowiedzialności od instytucji wydających państwowe pieniądze na projekty muzyczne.

My, niżej podpisani, prosimy Prezesa Rady Ministrów, o wsparcie obywatelskiego ruchu działającego na rzecz przejrzystości państwowej polityki kulturalnej, prowadzonego przez Richarda Berkeleya.

Twój głos się liczy.

MOBILE:+48 502 965 353
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s